14. Antalya Halı Temizlemeciler İstişare Programı

Geleneksel olarak düzenlenen Antalya Halı Temizlemeciler İstişare Toplantısı 2-28 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşti. Etkinlik bu yıl Antalya Lara’da Fame Razidans Hotel’de büyük bir katılım ile yapıldı. Etkinlik ile ilgili notlarımızı, önemli duyuruları ve genel bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Halı yıkama sektörünün nabzının tutulduğu etkinlikte büyük oranda bilgi alışverişi, sektör hakkında yenilikler ön planda tutuldu. Sosyal medyada dolaşan bir sürü bilgi de bu etkinlikte açığa kavuşturuldu.

26 Ocak 2018 Cuma

Cuma günü bir çok katılımcı öğle vakti ve öğleden sonra otele yerleşti. Bizler de İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği temsilen otelde yerimizi aldık. Dernek Başkanımız Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU’da Cuma günü otele yerleşti. İlk gün akşamı yemek sonrası genel istişare toplantısı yapıldı. Karşılıklı görüş alışverişi ile sektörümüzün konumu ve PHTYD yeni üyelerine belge ve Phtyd halısı verildi.

27 Ocak 2018 Cumartesi

İlk günün ardından Cumartesi kahvaltı sonrası saat 10.00’da Phtyd Başkanı Bahattin ERSÖNMEZ açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında halı yıkamacılar ve sektör hakkında genel bilgiler vererek konuçmasını MEB Eğitim Uzmanına bıraktı.

Bursa Muhtelif Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanının (MESO) Konuşması:
MESO Başkanı Sayın A. Özkan İLHAN Meslek Odalarının “halı yıkama sektörüne katkıları” konulu konuşmasını yaptı. Özellikle halı yıkama mesleğinin tanınması ve kuru temizleme ile halı yıkama odasının birleşik olarak kullanılmasında emeği geçenlerden biri olarak süreç hakkında bilgiler verdi.

M.E.B. Mes. Eğt. Daire Başk. Şube Md. Sayın Refik OLGUN “3308 sayılı yasanın önemi” konulu sunumunu yaptı:
Halı yıkama mesleği hakkında çıraklık aşamasından, ustalığa, işyeri açımına kadar çok ayrıntılı bilgiler veren Sayın Olgun, verdiği bilgiler ile sektöre büyük bir katkı sağladı. Katılımcıların sorularına tek tek özenle cevapler vererek soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Dernek Başkanları Toplantısı
Öğleden sonra Halı Yıkama Dernek Başkanları toplantısı yapıldı. Toplantıda Sayın Bahattin ERSÖNMEZ’in konuşmasının ardından soru cevaplara geçildi. Dernek Başkanları gerek sektör ile gerekse son zamanlarda sosyal medyada konuşulan konular hakkında sorular sordular. Normal süresinden daha uzun süren toplantıya katılım da yüksekti. Toplantı sonrası istirahat ve istişare şeklinde akşam yemeğine kadar serbest zaman geçirildi. Yemek sonrası gala programı yapılarak 14. İstişare toplantısına son verildi.

27 Ocak 2018 Pazar (Dönüş Vakti)

Artık dönüş vakti, 2018 yılı istişare toplantısının son günü kahvaltı sonrası katılımcılar ayrılmaya başladı. Uçağımız 11.10 ‘da kalkış yapacağı için vakit kaybetmeden havaalanına doğru yola çıktık.

Genel olarak yoğun bir katılım gerçekleşti ve en önemlisi halı yıkamacılar tanışma ve istişare etme şansına sahip oldu. İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği ve üyeleri adına emeği geçen tüm arkadaşlara şükranlarımızı sunuyor ve bu tür etkinliklerin devamını dileriz.

NOT: Etkinliğe ait tüm fotoğrafları şu linkten ulaşabilirsiniz: www.Facebook.com/ishayder/antalya-fotograflari/

14. Antalya Halı Temizlemeciler İstişare Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön