Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’na Teşekkür Ziyareti

İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği ve Türkiye Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği, Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Daha önce belirttiğimiz gibi “halı yıkama işi” artık “halı yıkama mesleği” olarak kabul edilmektedir. Böylelikle daha önce halı yıkama işini yapan esnafların resmi bir esnaf odası yoktu ve genelde ticaret odalarına kayıt yaptırıyorlar veya üye olmadan iş yapmaya çalışıyorlardı. Artık İstanbul’da halı yıkamacıların resmi bir esnaf odası var. İstanbul Kuru Temizlemeciler Esnaf odası bünyesinde “halı yıkama ” mesleği tanımlanarak (bakınız 3308 sayılı meslek eğitim kanunu değişikliği ) halı yıkamacıların esnaf odasına rahatlıkla üye olabilmektedir.

Bu uzun ve zahmetli süreçte bizlere destek olan Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’na tüm halı yıkamacılar adına tekrar şükranlarımızı sunuyoruz. Biz Derneğimiizi kurduğumuz ilk gün dediğimiz gibi ” halı yıkama mesleğine gönül vermiş tüm profesyonel halı yıkamacıların refah içinde tatlı rekabat ile profesyonel hizmet sunmaları için çalışacağız” ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’na Teşekkür Ziyareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön