Hakkımızda

İSTANBUL PROFESYONEL HALI YIKAMACILAR DERNEĞİ

Halı Yıkama sektörü ülkemizdeki büyük şehirlerde ortalama 30-40 yıllık diğer illerde ise 20-30 yıllık bir geçmişe sahiptir. Çok hızlı gelişen yapılaşmanın sonucu halı yıkama işi sektör haline gelmiştir. Sektör yeni olması sebebiyle büyük sıkıntıları da beraberinde getirmiştir. Belirli bir standardı olmayan halı yıkama işinde her firma kendine özgü yöntemlerle doğru ya da yanlış bu işi yapmaktadır.

Derneğimizin hedefleri arasında ilk olarak sektördeki firmalar içinde bu işi profesyonel olarak yapan halı yıkama firmalarını bir çatı altında toplamaktır. Bir araya gelen firmalara gereken eğitimi vermek, eksikleri teknolojiye uygun olarak tamamlama konusunda destek olmak yine hedeflerimiz arasındadır. Bu hedeflerimiz yolunda ilerlerken çıkacak olan sorunlara ortak çözüm aramak en belirgin vazifemizdir. Her türlü yasal düzenleme konusunda girişimlerimiz sürekli olarak yenilenecektir.

2013 yılında Tezal Halı Yıkama firmasının girişimleri ile kurulan İshayder (İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği) adından da anlaşılacağı üzere Profesyonel Halı Yıkama firmalarının bir çatı altında toplanarak sorunlara çözüm aramak amacıyla kurulmuştur. Kısa zamanda bu işi profesyonel olarak yapan 20 den fazla üyemiz olmuştur.

Derneğimizin hedeflerinden biri de tüketiciyi web sitemiz aracılığı ile bilinçlendirmektir. Halı Yıkama işinin ne kadar titizlik gerektirdiği aşikardır. Neredeyse her sokakta karşımıza çıkan halı yıkama firmalarının bir kısmı uygunsuz yerlerde bu işi yapmaya çalışmaktadır. Tüketicilerimizi bu konuda daha dikkatli olmaları konusunda önemli makaleler paylaşılacaktır.

Bir yılı geride bırakmış olmamıza rağmen kısa zamanda bir çok etkinlik yaparak üyelerimizin tanışması ve kaynaşması sağlanmıştır. Bunlar arasında Kartepe kayak programı,2013 ve 2014 umre programı, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili toplantılar öne çıkmaktadır. Bizlere bu yolda destek olan üyelerimize ve sponsor firmalara teşekkür ederiz.

YÖNETİM KURULU

1 – HÜSEYİN AVCI…………………….… GÜL HALI YIKAMA ( BAŞKAN )

2 – MEHMET ÖZKARAKAŞOĞLU……DRY ATAŞEHİR HALI YIKAMA

3 – FATİH MURAT ERTEMEL ……..……… MİSPAK HALI YIKAMA

4 – NİHAT AĞAR ……………………..………. AĞAR HALI YIKAMA

5 – MUSTAFA EMİRGAN …………………… SWAN HALI YIKAMA

DENETİM KURULU

1 – FUAT KOÇ …………………………………. HEDEF HALI YIKAMA

2 –TUĞHAN TÜRKER EŞLİK .……………. AY-TÜR HALI YIKAMA

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1 – MEHMET AKAR …………………………. KÜÇÜK EV HALI YIKAMA

2 – SELİM AYDOĞAN……………….…………ELİF HALI YIKAMA

3 –ALİ ERCAN GÜL………………….……….SİMBAT HALI YIKAMA

4 – ADEM BUCAK………………………………TEZALTEM HALI YIKAMA

5 – ENDER BABUR…………..…………………DADAŞ HALI YIKAMA

Başa dön