Halı Yıkama Fiyatları – 2022

Değerli ziyaterçimiz bilindiği gibi sektörümüz yeni gelişen bir sektör olduğu için oturmuş bir fiyat listesi henüz yoktur. Her ne kadar halı yıkama firmalarının bağlı olduğu İstanbul Kuru Temizlemeciler odasında halı yıkama fiyat listesi üzerinde çalışılıyor olsa da bunu İstanbul geneline yaymak zaman alacaktır.

Dolayısıyla halı yıkama fiyatları semtlere göre mahallelere göre veya firmaların kendine göre belirlemiş olduğu fiyatlar geçer kazanmaktadır. Dernek yönetimi ve dernek üyelerimiz ile istişarelerimiz sonucu bu sorunun bir an önce çözülmesi için odamızla birlikte resmi fiyat listesi çalışmasına başlanmıştır.

Yaptığımız çalışmalar neticesinde örnek olarak makine halısını ele aldığımızda m2 fiyatının 15 TL’den az olmamasını ; 15 TL’den az olduğunda Halı Yıkama firmalarının zarar edeceğini bu gün kazandığını düşünse de yarın mutlaka piyasada tutunamayacağını önemle belirtmek isteriz. Hemen hemen her toplantılarımızda bu konu üzerinde itina ile durarak netice alma çabası içerisindeyiz. Yanıltıcı reklamlarla ucuz halı yıkamaya çalışan halı yıkamacıları haksız rekabetten dolayı uyarmak bizim kuruluş amaçlarımızdan birisidir.

Dernek olarak İstanbul halı yıkama firmalarına önerdiğimiz halı yıkama fiyat listesi aşağıdadır.

TAVSİYE HALI YIKAMA FİYATLARI:

Halı ÇeşitleriMinimum FiyatBirim
Makine Halısı 18 ₺m2
Isparta, Milas, Bünyan Halıları30 ₺m2
Shaggy, Step Halılar25 ₺m2
Çin, Nepal, İran Halıları40 ₺m2
Deri Halı40 ₺m2
Yün Taft Halı25 ₺m2
Bambu Halı40 ₺m2
El Dokuma Halıları40 ₺m2
Antika HalılarDeğerine görem2
Başa dön