Halı Yıkama Şikayet Formu

Halınızı yıkatmadan önce lütfen aşağıdaki şikayetleri okuyunuz.

Yukarıdaki formu doldurarak şikayetinizi görüşünüzü bizimle paylaşabilirsiniz. İstanbul’da ortalama 2000’in üzerinde halı yıkama firması olduğu tahmin edilmektedir. Bu firmalar içinde profesyonel halı yıkama yapan firmalar olduğu gibi bu işi tamamen para kazanma hırsı ile rezil bir şekilde yapmaya çalışan firmalar da maalesef mevcuttur. Formu doldurarak tarafımıza gönderebilir ve şikayetçi olduğunuz firmayı ifşa edebilirsiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

Halı Yıkama Şikayet Formu” hakkında 16 yorum

 1. İstanbul temizlik avcılar parsellerdeki halı yakamaya iki tane halı verdim birisi yırtık geldi cevap olarakta napıyım yenisini al dediler bu nasıl bir iş ahlakı böyle bir şey kabul edilemez gerekenin yapılmasını talep ediyorum

 2. Pendik kaynarcada bulunan AKAR halaya halımı verdim
  Temiz yıkanmış bir hala sadece çay döküldü çıkar mı dedim hallarderiz dediler 3 gün sonra halım geldi fakat halımı hem ıslak hemde çay lekeleri çıkmamış şekilde teslim ettiler hemen arayıp söyledim resim attım lakayık ve dalgacı bir üslupla ne olacak kullan öyle halıyı leke vs yok diyerek terslediler ve başlarından atmaya başlayıp yüzüme telefon kapattılar kime şikayet edersen et diyerek tehditvari konuşmalar yapıldı sadece tekrar yıkanmasını yada para iadesi yapılmasını istedim ama kesinlikle yardımcı olunmadı bunun adı insanı dolandırmaktır başka birşey değil kesinlikle mağduriyetimi gidermediler kimse bu şekilde bir tavrı hareketi haketmiyor sonuçta hizmet veriliyorsa ve bu hizmetten faydalanıyorsak en iyi şekilde karşılıklı olarak yapılmalı lütfen bu mesajın çiddiye alınmasını ve gereğinin yapılıp uyarılmasını talep ediyorum

 3. Google üzerinden bulduğum Dinçerler halıya 3 tane halımı verdim yıkatmak için. Dün akşam teslim aldım bugün halıyı açtığımda halıda kocaman 2 leke vardı. fotosunu çekip attım ve aradım. Ben hanımefendi kusura bakmayın hemen aldırtıp tekrar yıkatacağız diyecek diye beklerken terbiyesizce dalga geçer gibi olmadığını ispatla diye lafa bir başladı ahlaksız adam saygısızca hakaret etti bende paramı helal etmiyorum dedim sizi şikayet edeceğim dedim kapadı zaten teli. Bu nasıl bir esnaflıktır nasıl bir terbiyedir ki karşınızdaki sizin müşteriniz ve bir kadın. Her yere şikayet edeceğim kendisini.
  Sizde uzak durun bu terbiyesiz firmadan. Paramı da helal etmiyorum.

 4. Nur Halı yıkama Güngörende Yavuz Şaşı adında biri 8 parça halımı yıkamak için aldılar 10 gün sonra kirli poşetlere sarıp getirdiler bırakıp gittiler.Açtıgımda hepsi tozlu topak topak tüy yumakları doluydu.daha önce yıkattıgım firmanın zımbaladıgı kagıtlar bile duruyordu.Farkedince yine aradım bunları yıkadınız mı dedim çocuklarının üstüne yemin etti gelin beraber bakalım dedim Allah aşkına bu nasıl yıkama gelin görün bir kadın olrk eşiniz de gelsin bakın dedim insan gibi ne kpnusuyorlar ne dinliyorlar tamam tamam diyip tlfnu yüzüme kapattılar.Defalarca aradım bakın görün dedim geşmediler paranı iade edecegiz dediler iban istediler iade de etmediler.Yalancı sahtekarlar dogru dürüst olsalar gelip bakarlardı incelerlerdi.Allah ettiği yeminlerle onları kahretsin haram zıkkım olsun.

 5. Şimdi karışık bir hikaye ama anlatıyım. Bu firmaya bir halı verdik ve aynı halıdan ben de iki tane vardı. Bu halı geri geldiğinde püskülleri pembeye dönmüştü o yüzden geri almalarını ve düzeltmelerini istedim. Ve “düzeltip” geri yolladılar. Ama halı pembeden maviye dönmüştü sonra firmaya yine yazdık ve Bizi aradılar telefonda benimle konuşan kadına problemi anlattığımda ısrarla reddettiler ve peki nasıl oldu bu diye sorduğumda sanki ben yapmışım gibi “bilemem ben” diyor. Eğer ki halılarınızı para vererek bozmak istiyorsanız ve üstüne azar yemek istiyorsanız 5 yıldızlı bir halı yıkama markası.Tüketici hakem heyetine de şikayetini ettim…

 6. Miraç halı ve koltuk yıkama avcılar da 4 halı yıkattım. 1 tanesi kayıp ve her aradığımda geçiştiriyorlar. Şikayet var ‘a yazdım diye ^çirkinleşmeyin ‘ ye mesaj atmışlar . 1 hafta oldu hala bulamadık diye telefonlarımı da açmıyorlar

 7. Dinçerler halı yıkama halılarını düzgün yıkamamis ve bunun dışında iletişime geçmeme rağmen tekrar yıkamaya almadılar kendim sildim temizleme ye yolladığım haliyi Zeytinburnu Dinçerler halı yıkamadan uzak durun !!!

  1. Aynı şeyi bugün ben yaşadım. Dinçerler halı ya halımı verdim dün akşam geldi bugün açtım lekeli geldi. Fotosunu attım aradım ispat et lekeli olmadığını dedi dedim nereden bileyim lekeli geleceğini hakaret etti adam. Haram olsun aldığınız para dedim. O kadar terbiyesiz ve seviyesizdi ki kişi sakın halınızı vermeyin.

 8. Nilüfer halı yıkamaya halıları yıkatmak için verdim lekeler aynı duruyor asla kendilerinin suçunu kabul etmemekle telefonda azarlıyorlar 265 TL para verdim. Hiç bir çözüm önerisi sunulmuyor olan giden parama oldu farklı bir yere verip tekrar yıkatacağım verdiğim para haram olsun.

 9. Temizlenmesi için verdiğim halılar lekeleri çıkmamış halde geri geldi iade olarak tekrar geri aldılar ama lekeler hala çıkmamış ve üstüne üstlük sanırım çamaşır suyuyla silmeye çalışmışlar silme izleri ve beyaz lekeler oluşmuş telefonda görüştüğüm kişi yetkili kişinin olmadığını söylüyor. Bu firmanın halı yıkamadan anlamadığı kesin çok üzgünüm. Lütfen şikayetimi dikkate alın teşekkürler.

 10. Aşağıda iletişim bilgilerini ilettiğim XXX Halı’ya verdiğimiz halılar temizlenmeden tarafımıza iade edildi. Firma sahibi ile yaptığım görüşme esnasında halıların makinede otomatik olarak 1 dakikada yıkandığını söyledi. Kendisine kirli halıları tekrar geri alıp yıkanmasını teklif ettim. Kabul ettiği halde halılar geri alınmadı. Halılarımız sanki hiç yıkanmamış gibi üzerindeki lekeler olduğu gibi durmaktadır. Daha öncede farklı firmalara verilen halılar hemen hemen aynı lekeler olmasına rağmen temiz bir şekilde bize gelmişti. Konuyla ilgili yardımınızı rica ederim. İlginiz için teşekkürler.

 11. Kızım Fulya öner yaklaşık 1 ay önce torunumun özel yapım halısını ilk kez yıkamaya bu firmaya verdi halı yıkanıp eve geldi kızım halıyı açınca şoka uğradı halının üstüne nasıl bir kimyasal madde dökmüşler dökülen yerleri solmuş lekeler oluşmuş halı solmuş kızım ağlayarak beni aradı bu durumu firmaya bildirdi halıyı eve gelip aldılar yıkayan ustaya bunu bildireceğiz bizden kaynaklıysa onaracağız demişler .aradan uzun zaman geçti arayan olmayınca bugün kızım firmayı aradı kendileri tatildeymiş bu nasıl çalışma sistemidir nasıl bir hitaptır suçlayıcı inkar torunumun halısını aynı şekilde yaptırıp teslim etmedikleri taktirde savcılığa başvurucam artık bu gurur meselesine girdi bizim başımıza gelen bu durum başkalarının başına gelmesini istemeyiz

 12. Firmaya iki sefer halı yıkattım ilkinde 2.000 TL lik halımı ıslak bırakıp gitti ve leke yaptı. Geri gönderdim ancak bu sefer halıda iz kaldı. Bir daha olmaz diye yine verdim bu sefer 1.000 TL değerındeki yolluğa kocaman çamaşır suyu lekesi yaparak getirdiler. Geri yolladım incelendi. Ne yapsalar iyi. Bu sefer orayı kapatmak için mavi halıya yeşil boya sürmüşler. Şimdi bunları kendilerinin yapmadığını iddia edıyorlar. Bu kadar adi bir yer görmedim. Kesinlikle yıkatmayın. Yerleri Kartal Pendik tarafında. Güzelim halı gitti. Halı yıkama değil bozma yeri!

 13. Halılarımı getirmek bilmediler defalarca aradım telefon konuşmaları lakayt zorla gelen beyaz halılarım simsiyahtı geri götürdüler söyledikleri zaman geçti yine defalarca aradım halılar hala yok yıkamayın getirin ben başkasına yıkatırım diyorum yine tık yok halılarımı zapt ettiler getirmiyor, bu arada 15 günü geçti tekrar aldıkları halılarda 1 haftayı geçti. Bu gün de gelmezlerse tüketici hakem heyetine gideceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön