İş Yerlerinde Yönetici ve Usta Öğreticilere İMEP Eğitimi

Değerli Meslektaşlarımız

12/06/2022 Pazar günü İstanbul Kuru Temizlemeciler ve Halı Yıkamacılar Esnaf Odası’nın düzenlediği “İŞ YERLERİNDEKİ YÖNETİCİ, USTA VE USTA ÖĞRETİCİLERİNE YÖNELİK İMEP PROĞRAMI EĞİTİMİ” seminerine İSHAYDER’ i temsilen katılım sağladık. PHTYD Başkanımız Mustafa EMİRGAN, İSHAYDER Başkanı Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU ve 50 ye yakın halı yıkamacı esnafın katıldığı seminer çok verimli geçti. Öncelikle İMEP nedir ona bakalım:

İMEP Nedir?

İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programının kısaltılmışı olan İMEP, Türkiye’de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı (İstihdam için Mesleki Eğitim Programı-İMEP) 1 Ocak 2020 tarihinde başladı. Avrupa Birliği Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı tarafından finanse edilen İMEP, işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda çıraklık ve mesleki eğitim yoluyla ev sahibi toplulukların ve Suriyelilerin mesleki becerilerini destekleyerek sürdürülebilir geçim kaynaklarına ve kayıtlı istihdama erişmelerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. İMEP, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu iş birliğinde yürütülmekte, Expertise France ve EDUSER tarafından koordine edilmektedir.

https://www.imep.org/

Seminerde kaliteli iş gücüne erişmek, mesleki belgelerin önemi, belgeli personel çalıştırmanın iş verenlere sağladığı avantaj ve hibe destekleri konusunda bilgiler verildi.

Ayrıca Çalışma Yaşamında Z Kuşağı, Sosyal Uyum konularında sunumlar yapıldı. Bu tür seminerlerde tüm üyelerimizi ve meslektaşlarımızı da görmek hepimizin dileğidir.

Programı düzenleyen İSTEMO Başkanımız Nihat Bey ve İMEP İL Koordinatörü Lütfi DEMİR Hocamıza ve emeği geçen tüm ekibe teşekkür ederiz.

İş Yerlerinde Yönetici ve Usta Öğreticilere İMEP Eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön