Temsiad Halı Yıkama Sektörü 2017

Temsiad’ın düzenlediği Holiday Inn İstanbul Airport Hotelde gerçekleşen “Temsiad’la halı yıkama sektörü 2017 sezonuna merhaba ” başlıklı etkinliği 17-18-19 Mart 2017 tarihinde gerçekleşti. Organizasyona İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Başkanımız Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU da büyük katkı sağlayarak organizasyonda yer aldı. Sizlere etkinlik ile ilgili bilgileri ve objektifimize yansıyan kareleri bu sayfada yayınlamaya çalışacağız. Çok yoğun bir katılım ile gerçekleşen etkinlikte en çok beğeni kazanan bölüm Temsiad Yönetiminden Şevket ÇETİNKAYA’nın sunduğu çekiliş bölümü ve hediyelerin dağıtılması oldu. Ayrıntılara geçmeden önce Temsiad’ı kısaca tanıyalım ve tedarikçileri de isimleriyle birlikte sunalım:

Temsiad Kimdir? Neler Yapar?

TEMSİAD, Temizlik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği adı altında halı yıkama firmalarına şampuandan, makine ve tüm ekipmanlara kadar tedarikçilik yapan kaliteye büyük önem veren firmalar tarafından kurulmuş bir dernektir. 2015 yılında kurulan dernek kısa zamanda büyük etkinlikler düzenleyerek, halı yıkama sektörüne hem bilgi hem de makine ve ekipman tedariğinde sorunsuz ve kısa zamanda çözümler üretmiştir. Farklı bölgelerde bu tür etkinlikler düzenleyerek hem daha geniş kitlelere ulaşmakta hem de sektöre bilgi birikimini paylaşmaktadır.

Eğitimci Olarak Katılanlar
Prof. Dr. Erkan IŞIĞIÇOK
TSE Başaraştırmacısı Mustafa KARAMAN
Kosgeb İkitelli Bölge Müdürü Özay CEBECİ
Merinos Halı İplik Üretim Müdürü Abdulkadir KINACI
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Şeyma BİNGÖL
Bursa Dernekler İl Müdürü Osman Dikmen
Kişisel ve Kurumsal Yönetim Danışmanı Sevgi BOZ
Metalurji Mühendisi Hamdi DİLMENLER
Belgelendirme Uzmanı Ziya GÖKALP
Uzman Bir Halı Yıkamacı Semih FİGANİOĞLU
Organizasyona Katılan, Destek Veren Kuruluşlar:
Profesyonel Halı yıkamacılar Derneği PHTYD Bahattin Ersönmez
İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği İSHAYDER Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU
Adıyaman Halı Yıkamacılar Derneği Mehmet YALÇIN
Gaziantep Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Fatih SÜNGER
Alanya Halı Yıkamacılar Derneği Ergun TUNA
Kahramanmaraş Halı Yıkamacılar Derneği Erhan VURER
Ege Halı Yıkamacılar Derneği Recep KINA
İzmir Halı Yıkamacılar Derneği Süleyman KOZAN
HALTEMDER İzmir Şakir AKYÜZ
Samsun Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Adem GÜR
Erzurum Halı Yıkamacılar Derneği Erol KARSLI
Konya Halı Yıkamacılar Derneği Mehmet MIHOĞLUGİL
Afyon Halı Yıkamacılar Derneği İsmail H. ŞEVİK
Balıkesir Halı Yıkamacılar Derneği Ali CANBEY
Ankara Halı Yıkamacılar Derneği Abdullah BAYKAL
Antalya Halı Yıkamacılar Derneği Azem KÖKEZ
BUHTED Bursa Ahmet YILDIRIM
Karabük Halı Yıkamacılar Derneği Ferhat KABLAN
Malatya Halı Yıkamacılar Derneği Hüseyin KARTAL
Sakarya Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Ali HİRA
Kocaeli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği L. Yasin KÜÇÜK
Sivas Halı Yıkamacılar Derneği Şeref KILIÇ
Trabzon Halı Yıkamacılar Derneği Yakup Osman ŞAHİN
Mersin Halı Yıkamacılar Derneği M. Ali DEYNEKLİ
Adana Halı Yıkamacılar Derneği Nafiz BEYAZ
İzmir Halı Yıkamacılar Derneği Hamdullah BEYE
Kocaeli Halı Yıkamacılar Derneği Niyazi ÇAKIR
İzmir HYD Dündar KAHRAMAN
Rize Halı Yıkamacılar Derneği Adnan KARALİ
Şanlıurfa Halı Yıkamacılar Derneği Ramazan ÇAKMAK
Giresun Halı Yıkamacılar Derneği Güven ABDİOĞLU
Kırklareli Halı Yıkamacılar Derneği Cem ÖZTÜRK
17 – 18 – 19 Mart 2017
Organizasyona büyük katılım gerçekleşti ve kayıtlı 3045 kişi eşlik etti. Kalite Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Gökalp moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte tedarikçi firmalar da stand açarak ürünlerini sergileme fırsatı buldular. Etkinlikte firmaların standları ziyaret edilirken, Kalite Birliği Derneği tarafından kalite faaliyetleri gerçekleştirildi. Kalite Birliği danışmanlarından Hamdi Dilmenler tarafından katılımcılara “Yönetim Sistemleri” konusunda bilgilendirme eğitimi verildi. Eğitimde konuşan Hamdi Dilmenler TSE’nin önemine dikkat çekerek, “Yönetmek istiyorsanız, yönetim standardlarına uygun hareket etmelisiniz. Yönetemiyorsanız yok olacaksınız. Eğer işleriniz yolundaysa eğitim faaliyetlerine devam edin. İşleriniz bozuluyorsa, eğitim faaliyetlerini iki katına çıkartınız. TSE’den ayrılmayın, TSE belgesi almadan üretim yapmayın, TSE varken paranızı yurt dışına kaptırmayın” dedi.

Organizasyonun ikinci günü, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kalite Birliği Başkanı Prof. Dr. Erkan İşığıçok, Kalbir Başkan Vekili ve aynı zamanda TSE Baş araştırmacısı Mustafa Karaman tarafından STANDART – UP sunumu gerçekleştirildi. Katılımcıların büyük bir beğeni ve ilgi ile izledikleri sunumda, kalite, fark yaratma, farklı olma, istatistik, değer katma, değerli olma, konularında teknik bilgilerin yanında canlı örnekler veren Karaman ve Prof. Dr. Işığıçok, sunum sonunda salonu dolduran yaklaşık bin kişi tarafından ayakta alkışlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Erkan Işığıçok; “Biz temiz kaliteye gönül verdik. Bunun için buradayız. Kaliteyi herkese anlatmak, özellikle Kobilerin yanlış yönlendirilmesi engellemek istiyoruz. Onlara doğru kaliteyi ve TSE’Yİ anlatıyoruz. Anlayanlara yardımcı oluyor, anlamayanlara iyi yolculuklar diliyoruz. Biz her yerdeyiz. Davet edilen bölgedeyiz. Çünkü biz, bu ülkenin üretimle büyüyeceğine, gelişeceğine inanıyoruz ve bu yüzden yerli üretimi destekliyor, bu ülkeyi karşılıksız seviyoruz.” dedi.

Kalite Birliği Başkan Vekili ve TSE Başaraştırmacısı Mustafa Karaman, ” Kalite Birliği uyguladığı projelerle Bursa’nın ve hatta Türkiye sınırlarını aşmıştır, Frankfurt ‘dan davet var. Bu salondaki muhteşem kalabalık ve almış olduğumuz geri bildirimler bizi oldukça motive ediyor. Sanayici aldatılmak istemiyor. Beklemek istemiyor. Bizler onlara aldatanlari anlatıyoruz. Onlarla birlikte kaybettikleri zamanı, emeği, enerjiyi anlatıyor, milli sertifikasyona vurgu yapıyor, yerli üretimi destekliyor, gece gündüz bu uğurda koşuyoruz. İlgi görmemiz, ilgi ile dinlenmemiz, sonuçları görmemiz bizi mutlu ediyor. Hele birde ayakta alkışlayan topluluğu görünce, bütün yoğunluğunuz, yorgunluğumuz geçiyor….”dedi.

Başta Temsiad Başkanı Hasan ŞİŞÇİ olmak üzere tüm eğitmenlere, katılım sağlayan derneklere ve katılımcılara bu güzel organizasyon için İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği adına teşekkür ederiz. Organizasyona ait objektifimize yansıyan diğer görselleri şu adresten ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/haliyikamacilardernegi

Temsiad Halı Yıkama Sektörü 2017

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön